Kredyt we frankach – gdzie szukać pomocy?

Od czasu wzrostu kursu franka szwajcarskiego kredytobiorcy szukają pomocy, gdyż często nie są oni w stanie poradzić sobie z koniecznością spłaty kredytu. I choć wiele instytucji oferuje różnego rodzaju działania pomocowe, zwykle sprowadzają się one do udzielenia porady prawno-finansowej, natomiast nie wiążą się one z podjęciem żadnych czynności mających na celu poprawienie warunków kredytowania bądź całkowite unieważnienie umowy kredytu frankowego. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc zgłoszenie się po pomoc do profesjonalnej kancelarii, która specjalizuje się właśnie w kredytach frankowych.

Prawnicy od kredytów frankowych – kim są?

Kancelarie prawne specjalizujące się w pomocy osobom posiadającym kredyt we frankach szwajcarskich zatrudniają jedynie osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w walce o prawa osób zadłużonych w tejże walucie. Kredyt we frankach szwajcarskich jest bowiem bardzo specyficznym produktem bankowym, a kredytobiorcy od kilku już lat znajdują się w bardzo nietypowej i niekorzystnej sytuacji. Prawnik, który jest w stanie pomóc frankowiczom posiada nie tylko wiedzę prawną na wysokim poziomie, ale i z dziedziny finansów i bankowości. Daje to możliwość pełnego zrozumienia specyfiki kredytu frankowego i znalezienia odpowiednich rozwiązań dla zadłużonych.

Co może wywalczyć kancelaria frankowa?

Głównym celem kancelarii frankowej jest oczywiście pomoc swoich klientom, którzy zostali poszkodowani w wyniku uwolnienia kursu franka szwajcarskiego. W rzeczywistości jednak każdy przypadek jest przez prawników analizowany indywidualnie. Na ogół frankowicze mogą starać się zawrzeć ugodę z bankiem bądź pójść o krok dalej i walczyć o unieważnienie umowy kredytu. Wszystkie te działania powinny być jednak podjęte ramię w ramię z dobrym prawnikiem, który nie tylko doradzi w kwestii wyboru najlepszego rozwiązania, ale i przeprowadzi kredytobiorcę przez wszelkie procedury. Dodatkowo kancelaria frankowa oferuje klientom pełne wsparcie na każdym kroku walki o swoje prawa.