Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią i pleśnią?

2
2267
łazienka

Łazienka jest miejscem w jakim nie można zapobiec wilgotności. Właściwie każda praca potrzebuje od nas wykorzystania wody. Para występująca w efekcie kąpieli wchodzi w ściany oraz strop. Aby przeciwdziałać postępowi pleśni lub grzyba, powinniśmy właściwie uchronić łazienkę. Urządzając nowoczesną łazienkę powinniśmy zdecydować jakie etapy podjąć, aby zabezpieczyć ją przed zbytnią wilgotnością. Grzyby oraz pleśń są nie jedynie kłopotem estetycznym, mogą powodować też mnóstwo przypadłości.

Hydroizolacja
Ze wszelkich wnętrz w domu, to łazienka jest niezwykle narażona na oddziaływanie wody oraz wilgotności. Wilgotność dochodząca do podłoża może doprowadzić do jego niszczenia oraz zawilgocenia, natomiast w konsekwencji do zagrzybień oraz wykwitów pleśni, jakie brzydko wyglądają oraz są niebezpieczne dla własnego zdrowia. Żeby owego zapobiec, założenie w toaletach chroni się specjalistyczną folią w płynie, jaka tworzy powierzchnię hydroizolacji. Hydroizolacja to typ warstwy zabezpieczającej. Hydroizolacja jest potrzebna w pomieszczeniach, gdzie może dochodzić do kontaktu z wodą.

Jakie miejsca izolować w łazience?
W łazience nie jedynie podłoże należałoby uchronić przed oddziaływaniem wilgotności oraz wody. Ponadto uchronić winno się ściany dookoła toalet, wanien, umywalek oraz kabin prysznicowych. Efektywna osłona ścian dookoła umywalki oraz wanien odbywa się za pomocą hydroizolacji. Odpowiednia jest już izolacja do wielkości minimalnie przeszło baterią, tymczasem można też podnieść tenże obszar aż do stropu. W wypadku oddzielania ścian dookoła kabiny prysznicowej od strony wewnętrznej oraz zewnętrznej należałoby uchronić ich pełną wielkość.

Za pomocą jakich produktów zrobić hydroizolację?
Jeszcze parę lat temu hydroizolacja łazienki polegała na zastosowaniu specjalistycznej papy. Teraz techniki zabezpieczania są zdecydowanie łatwiejsze i szybsze oraz obejmują wykorzystanie folii w płynie. To w 100% wodoszczelne wyjście, dedykowane zarówno dla specjalistów, jak również amatorów, może być nakładane za pomocą pędzla, walca bądź pacy oraz nie potrzebuje używania preparatu gruntującego.

Partner artykułu: AIN Projektowanie wnętrz

Przeczytaj jeszcze: https://inspirujacewnetrza.pl/dlaczego-panele-podlogowe-sie-rozchodza-podnosza-skrzypia-lub-trzeszcza/

2 KOMENTARZE

  1. Łazienka to niestety miejsce w domu gdzie należy skupić się na higienie. To na pewno przyczyni się do zapobiegania występowania wilgoci i pleśni. Obecnie w Internecie mamy możliwość zakupu profesjonalnych środków czyszczących, które na pewno pomogą nam o czystość zadbać.

  2. Nie tylko łazienka w mieszkaniu jest narażona na wilgoć. Dlatego należy wietrzyć mieszkanie i zapobiegać suszenia prania w mieszkaniu. Obecnie są dostępne pralko – suszarki, które mogą nam w tym pomóc. Niestety zawilgocone mieszkanie, to również zniszczone meble. Dlatego warto na to zwracać uwagę, bo pozbycie się wilgoci może nie być już możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here