Malowanie proszkowe to technika malowania metalu. Technika malowania proszkowego stosuje siły elektrostatyczne do stworzenia na malowanym elemencie metalicznym niezwykle dobrej warstwy lakierniczej. Malowanie proszkowe jest mechanizmem niezwykle skutecznym oraz mniej zagrażającym otoczeniu aniżeli standardowe malowanie. Opracowana w ten sposób warstwa lakiernicza jest wytrzymała na rdzę, naruszenia automatyczne, duże temperatury oraz środki syntetyczne.

Malowanie proszkowe – na czym polega?


Malowanie proszkowe to technika, w jakiej farba jest rozpraszana na wyczyszczoną oraz zabezpieczoną przestrzeń za pomocą aparatu – pistoletu z natryskiem elektrostatycznym bądź elektrokinetycznym. Przed rozpyleniem farby pokrywana przestrzeń winna zostać podgrzana, dzięki czemu pył w farbie doskonale się rozpuści oraz przylgnie do podłoża. Z owego względu malowaniu proszkowemu można poddawać jedynie owe elementy, jakie nie ulegną zniszczeniu w temperaturze blisko 180-200 stopni Celsjusza.

Uśredniony cennik


Stan modułów oddziałuje na cenę usługi, ponieważ im bardziej złożony okres przygotowawczy, tymże wartość konieczna będzie większa. Dużo zależeć będzie od klasy zrobionej usługi. Za proszkowe malowanie surowej stali należy dać blisko 30 zł/m2. Gdy do zabiegu dodamy również dodanie powłoki podkładu przed odcieniem, wtedy wartość usługi rośnie podwójnie do blisko 60 zł za m2. Ceny piaskowania kształtują się w obszarze od 20 zł do 30 zł za m2.

je na cenę usługi, ponieważ im bardziej złożony okres przygotowawczy, tymże wartość konieczna będzie większa. Dużo zależeć będzie od klasy zrobionej usługi. Za proszkowe malowanie surowej stali należy dać blisko 30 zł/m2. Gdy do zabiegu dodamy również dodanie powłoki podkładu przed odcieniem, wtedy wartość usługi rośnie podwójnie do blisko 60 zł za m2. Ceny piaskowania kształtują się w obszarze od 20 zł do 30 zł za m2.

Od czego zależy koszt malowania?


Cennik malowania proszkowego będzie zależny od specyfiki pokrywanej przestrzeni. Dla przykładu przeciętna stawka za malowanie aluminium będzie trochę większa, aniżeli średnie wartości za malowanie proszkowe modułów stalowych. Na końcowy koszt malowania z pewnością wpłynie również stan malowanych modułów. Najtańszym wyjściem okazuje się malowanie stali surowej. Wszystko za sprawą braku potrzeby specjalnego przygotowania oraz wygładzania przestrzeni. Koszt malowania używanych felg, ram lub karoserii będzie już trochę większy.